Upcoming Events

Beamish Stout Junior League Cup

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP 2018/19 

JUNIOR LEAGUE CUP 2018-19 Draw


1st ROUND:  20th – 23rd August

  • St Mary’s                              v                      Douglas Hall
  • Douglas Hall Ath                  v                      Wilton Utd 
  • Kilreen Celtic                        v                      Leeside
  • Passage                                 v                      Glasheen
  • Mayfield Utd                        v                      Ringmahon Rgs B
  • College Corinthians             v                      Everton Utd
  • Ringmahon Rgs                   v                      Carrigaline Utd
  • Youghal Utd                         v                      Park Utd
  •  Crosshaven                          v                      Midleton
  • Avondale Utd                      v                      Avondale Utd A
  • Blarney Utd                         v                      Everton
  • College Cors Acad              v                      Carrigaline Utd A
  • Fermoy
  • Bandon                                 v                      Tramore Ath
  • Cobh Wanderers
  • Leeds

2nd ROUND:  27th – 30th August

  • A-Crosshaven/Midleton        v                      Bandon/Tramore Ath
  • B-Youghal Utd/Park Utd       v                      Blarney Utd/Everton
  • C-Mayfield/Ringmahon B     v                      Kilreen/Leeside
  • D-Passage/Glasheen              v                      Ringmahon Rgs/Carrigaline Utd
  • E-Leeds                                  v                      College Cors/Everton Utd
  • F-St Mary’s/Douglas Hall      v                      College Cors Acad/Carrigaline A
  • G-Cobh Wanderers                 v                      Douglas Hall Ath/Wilton Utd
  • H-Avondale/Avondale A        v                      Fermoy

QUARTER FINAL’S:  4th – 6th September

  •       1      H                                 v                                  B
  •       2      C                                  v                                  D
  •       3      F                                  v                                  A
  •       4      E                                  v                                  G

SEMI FINAL’S:  TBC

                       

                        2                                  v                                  4

                        3                                  v                                  1