Upcoming Events

Updated Fixtures Fri 20th-Thurs 26th April   20/04/2018

BEAMISH STOUT MUNSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES


FRIDAY 20th APRIL

Donie Ford Trophy Final

Cobh Wanderers  0 v  1 U.C.C, Turners Cross, 7.30pm  (E.McNally, T.McCarthy, D.Fogarty)

Beamish Stout Junior Super Cup 1st Round

Everton 0 v 2  Avondale, Everton Park, 6.30pm  (M.O.Connell)

John Hayes Cup 1st Round

Blarney Utd  4 v 6 Kilreen Celtic, AET,O’Shea Park, 7.30pm  (P.McAuliffe)

Beamish Stout Junior Premier Division 

Youghal Utd  0 v  0 U.C.C, Adrath Park, 7.30pm  (J.Hennessy)

Carrigaline Utd  0 v  1 Douglas Hall, Ballea Park, 7.45pm  (J.Walsh)

Beamish Stout Junior League 2

Fermoy  1 v  3 U.C.C Academicals, Carrig Park, 6.45pm  (C.Braganza)


SATURDAY 21st APRIL

FAI Daily Mail Senior Cup Qualifying Round

Avondale Utd  0 v  2 Pike Rovers, Avondale Park, 2pm  (D.Deady, E.McNally ,C.Braganza)

Leeds 3 v 1 St Michael’s, Leeds Park, 3pm  (R.Murphy, S.O.Flynn, P.Braganza)

Maynooth Universaity 2 v 2 Everton, AET, 4 pens 3     Maynooth, 4pm  (FAI)

Beamish Stout Senior Premier Division 

Ringmahon Rgs  2 v  1 Mayfield Utd , Ringmahon Park, 3pm  (P.O.Sullivan, M.O.Connell, D.Fogarty)

Beamish Stout Senior 1st Division 

Wilton Utd  5 v  1 Ballincollig, Pat Bowdren Park, 3pm (V.Coonan)

John Hayes Cup 1st Round

Mallow 5 v 3 Corinthians Academicals,  AET, Town Park, 3pm  (PJ.Aherne)

John Hayes Cup 2nd Round

Passage  6 v 3 Douglas Hall Ath, Rockenham Park, 3pm  (J.Hennessy)


SUNDAY 22nd APRIL

Beamish Stout Senior Cup Quarter Final

Midleton 1 v 4 College Corinthians, Knockgriffin Park, 10.45am  (D.Deady)

Beamish Stout Senior 1st Division 

Leeside 1 v 1 Kilreen Celtic, Leeside Park, 10.45am  (M.O.Connell)

Beamish Stout Senior 2nd Division

Bandon 3 v 0 Fermoy, Town Park, 10.45am  (T.McCarthy)

Kinsale 4 v 0 Ballinhassig, Madden Park, 10.45am  (R.Murphy)

Mallow 0 v 3 Casement Celtic, Town Park, 10.45am  (E.McNally)

Glasheen 1 v 5 Tramore Ath, Murphy’s Farm, 1pm  (P.O.Sullivan)

John Hayes Cup 1st Round

Riverstown 0 v 5 Crosshaven, G.A.C.A, 10.45am  (M.Rajszczak)

Everton Utd 3 v 0 Avondale Utd A, Leghanagmore, 10.45am  (T.Goggin)

John Hayes Cup 2nd Round

Cobh Wanderers 2 v 1 Park Utd, Old Church Park, 10.45am  (S.O.Flynn)

Leeds 4 v 1  Carrigaline Utd A, Leeds Park, 10.45am  (K.Szatkowski)


MONDAY 23rd APRIL

Beamish Stout Floodlit League

Crofton Celtic  v  Douglas Hall, Moneygourney, 7pm  (PJ.Aherne)

Ringmahon Rgs  v  Cobh Wanderers, Moneygourney, 8pm  (M.O.Connell)

Mayfield Utd  v  Leeds, Moneygourney, 9pm  (M.O.Connell)

Beamish Stout Senior Cup 2nd Round 

Cobh Wanderers  v  Ballincollig, Old Church Park, 6.30pm  (D.Fogarty)

Beamish Stout Senior 1st Division 

Castleview  v  Douglas Hall, O’Sullivan Park, 7.30pm  (T.McCarthy)

Beamish Stout Junior Premier Division

Ringmahon Rgs  v  Youghal Utd, Ringmahon Park, 6.45pm  (J.Walsh)

Everton  v  Leeside, Everton Park, 6.45pm  (T.Goggin)


TUESDAY 24th APRIL

Beamish Stout Senior Premier Division 

St Mary’s  v  Avondale Utd, St Mary’s Park, 7.30pm  (G.Kelly)

Beamish Stout Junior Super Cup 2nd Round

Bandon/Wilton Utd  v  Riverstown, Venue Later, 6.30pm  (J.Walsh)

Beamish Stout Junior League 1

Cobh Wanderers  v  St Mary’s, Old Church Park, 6.45pm  (K.Szatkowski)

Rockmount  v  Everton Utd, Rockmount Park, 7.30pm  (M.Rajszczak)


WEDNESDAY 25th APRIL

Beamish Stout Senior 2nd Division

Mallow  v  Bandon, Town Park, 6.45pm  (D.Deady)

Beamish Stout Senior 1st Division 

Blarney Utd  v  Riverstown, O’Shea Park, 7.30pm  (R.Murphy)

John Hayes Cup 1st Round

Mayfield Utd  v  Bandon, Mayfield Park, 6.30pm  (T.McCarthy)

Beamish Stout Junior League 2

Kilreen Celtic  v  U.C.C Academicals, Murphy’s Farm, 6.45pm  (P.Braganza)


THURSDAY 26th APRIL

Beamish Stout Senior Cup 1st Round 

Castleview  v  Avondale Utd, O’Sullivan Park, 7.30pm  (E.McNally)

Beamish Stout Senior Premier Division

Cobh Wanderers  v  Rockmount, Old Church Park, 6.45pm  (G.Kelly, R.Murphy, C.Braganza)

College Corinthians  v  Ringmahon Rgs, Castletreasure, 6.45pm  (S.O.Flynn, D.Deady, T.McCarthy)

Beamish Stout Senior 1st Division

Carrigaline Utd  v  Leeds, Ballea Park, 6.45pm  (P.O.Sullivan)

Beamish Stout Junior Premier Division

Everton  v  College Corinthians, Everton Park, 6.45pm  (PJ.Aherne)

Ringmahon Rgs B  v  Avondale Utd, Ringmahon Park, 6.45pm  (M.O.Connell)

Beamish Stout Junior League 1

Wilton Utd  v  Rockmount, Pat Bowdren Park, 6.45pm  (T.Goggin)

Leeds  v  Passage, Leeds Park, 6.45pm  (P.McAuliffe)





RTÉ Soccer News

22/04/2018 Liverpool star... Mohamed Salah has been crowned the PFA Player of the Year after an explosive first season at Liverpool... read on
22/04/2018 Napoli take... Kalidou Koulibaly headed Napoli back into the Serie A title race with a dramatic last-minute goal to... read on
22/04/2018 Giroud helps... Olivier Giroud proved the scourge of Southampton once again, setting Chelsea on course for FA Cup semi... read on
22/04/2018 Arsenal fan... Arsene Wenger has hinted that growing supporter unrest influenced his decision to quit Arsenal at the... read on
22/04/2018 Cork back to... There were wins for Cork City, Wexford Youths, Peamont United and Shelbourne in the Continental Tyres... read on
22/04/2018 Premier League... A late flurry of goals saw Arsenal secure a 4-1 win over West Ham in their first game since Arsene Wenger... read on