Upcoming Events

Updated Fix Fri 25th May - Sat 9th June   19/05/2018

BEAMISH STOUT MUNSTER SENIOR LEAGUE FIXTURES


FRIDAY 25th MAY

Beamish Stout Junior Premier Division 

Douglas Hall  v  Everton, Moneygourney, 7.30pm  (E.McNally)

Carrigaline Utd  v  Ringmahon Rgs, Ballea Park, 7.45pm  (P.O.Sullivan) provisional

Youghal Utd  v  Ringmahon Rgs B, Adrath Park, 7.30pm  (R.Murphy) provisional

Beamish Stout Junior League 1 

Crosshaven  v  Riverstown, Camden, 7pm  (J.Hennessy)

Rockmount  v  Leeds, Rockmount Park, 7.30pm  (M.O.Connell)

 

SATURDAY 26th MAY

Beamish Stout Junior Super Cup Final 

Ringmahon Rgs/Ringmahon Rgs B  v  Youghal Utd/Avondale Utd

            Turners Cross 5pm  (T.McCarthy, P.Braganza, K.Szatkowski)

Beamish Stout Junior League 1 

Passage  v  St Mary’s, Rockenham Park, 3pm  (PJ.Aherne)

Everton Utd  v  Cobh Wanderers, Everton Park, 3pm  (C.Braganza)

Beamish Stout Junior League 2

Bandon  v  Mayfield Utd, Town Park, 3pm  (P.McAuliffe)

Mallow  v  College Corinthians, Town Park, 2pm  (J.Walsh)


SUNDAY 27th MAY

Pop Keller Cup Semi-Final

Carrigaline/Leeside  v  Park Utd/Douglas Hall, Venue Later, 10.45am  (D.Deady, S.O.Flynn, D.Fogarty)

Beamish Stout Senior 2nd Division

Tramore Ath  v  Ballinhassig, Tramore Park, 10.45am  (R.Murphy)

Bandon  v  Glasheen, Town Park, 10.45am  (T.McCarthy)

Beamish Stout Junior League 2

Park Utd  v  Carrigaline Utd A, Brigown Park, 10.45am  (M.Rajszczak)

Kilreen Celtic  v  Douglas Hall Ath, Murphy’s Farm, 10.45am  (T.Goggin)


MONDAY 28th MAY

Beamish Stout Senior Premier Division

Mayfield Utd  v  Everton, Mayfield Park, 7.15pm  (P.O.Sullivan, E.McNally, V.Coonan)


TUESDAY 29th MAY

John Hayes Trophy Quarter Final

Passage  v  Leeds, Rockenham Park, 7pm  (J.Hennessy)

Beamish Stout Junior League 2

Fermoy  v  Kilreen Celtic, Carrig Park, 7.15pm  (P.Braganza)

Avondale Utd A  v  Mallow, Avondale park, 7.15pm  (M.O.Connell)

Carrigaline Utd A  v  U.C.C Academicals, Ballea Park, 7.15pm  (S.O.Flynn)

Bandon  v  Douglas Hall Ath, Town Park, 7.15pm  (T.Goggin)


WEDNESDAY 23rd MAY

Pop Keller Cup Final

Kinsale/Casement  v  Carrigaline Utd/Leeside/Park Utd/Douglas Hall

Venue & Time Later  (D.Deady, P.O.Sullivan, J.Hennessy)

 Beamish Stout Junior Premier Division 

Carrigaline Utd  v  Ringmahon Rgs, Ballea Park, 7pm  (E.McNally) provisional

Youghal Utd  v  Ringmahon Rgs B, Adrath Park, 7.30pm  (R.Murphy) provisional


THURSDAY 31st MAY

Beamish Stout Senior Premier Division

Cobh Wanderers  v  Midleton, Old Church Park, 7.15pm  (R.Murphy, S.O.Flynn, P.Braganza)

Ringmahon Rgs  v  Avondale Utd, Ringmahon Park, 7.15pm  (E.McNally, D.Deady, T.McCarthy)

John Hayes Trophy 2nd Round

Rockmount  v  Kilreen Celtic, Rockmount Park, 7.45pm  (J.Walsh)

John Hayes Trophy Quarter Final

Fermoy  v  Wilton Utd, Carrig Park, 7pm  (PJ.Aherne)


SUNDAY 3rd MAY

John Hayes Trophy Quarter Final

Rockmount/Kilreen  v  Mallow, Venue Later, 10.45am  (P.Braganza)

Cobh Wanderers  v  Bandon/U.C.C Academicals, Old Church Park, 10.45am  (T.Goggin)


TUESDAY 5th MAY

Beamish Stout Senior Cup Final

Cobh Wanderers/Douglas Hall  v  U.C.C/College Corinthians,

Turners Cross, 7.30pm (S.O.Flynn, R.Murphy, D.Deady)

John Hayes Trophy Semi Final

Fermoy/Wilton  v  Rockmount/Kilreen/Mallow, Venue Later, 7.15pm 

            (PJ.Aherne, M.O.Connell, D.Fogarty)

Passage/Leeds  v  Cobh Wanderers/Bandon/U.C.C Academicals, Venue Later, 7.15pm 

            (J.Walsh, K.Szatkowski, T.Goggin)


SATURDAY 9th MAY

John Hayes Trophy Final

Fermoy/Wilton/Rockmount/Kilreen/Mallow  v  Passage/Leeds/Cobh Wand/Bandon/U.C.C Acad

                          Ringmahon Park, 3pm  (V.Coonan, J.Walsh, M.Rajszczak)





RTÉ Soccer News