Upcoming Events

Fixtures Fri 24th Aug - Thurs 30th Aug   14/08/2018


FRIDAY 24TH AUGUST

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Avondale  v  Leeds, Avondale Park, 6.45pm  (D.Coleman, S.O.Flynn, D.Fogarty)

Rockmount  v  College Corinthians, Rockmount Park, 7.45pm  (K.Callanan, E.McNally, T.Kelleher)

BEAMISH STOUT SENIOR 2ND DIVISION

Youghal Utd  v  Riverstown, Adrath Park, 7.30pm  (F.Murphy)


SATURDAY 25th AUGUST

BEAMISH STOUT SENIOR 1ST DIVISION

Leeside  v  Kinsale, Leeside Park, 3pm  (D.Deady)

Everton  v  Carrigaline Utd, Everton Park, 3pm  (M.O.Connell)

Park Utd  v  Castleview, Brigown Park, 3pm  (S.O.Flynn)

BEAMISH STOUT SENIOR 2ND DIVISION

Mallow Utd  v  Ballinhassig, Town Park, 3pm  (J.Hennessy)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Douglas Hall  v  Ringmahon Rgs B, Moneygourney, 3pm  (F.Murphy)

Avondale Utd  v  Carrigaline Utd, Avondale Park, 3pm  (T.Kelleher)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Crosshaven  v  Everton Utd, Camden, 3pm  (JP.Grey)

St Mary’s  v  Passage, St Mary’s Park, 3pm  (P.McAuliffe)

Carrigaline Utd A  v  Cobh Wanderers, Ballea Park, 3pm  (R.O.Leary)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

Bandon  v  Corinthians Academicals, Town Park, 3pm  (P.Braganza)

Tramore Ath  v  Glasheen, Tramore Park, 3pm  (C.Braganza)


SUNDAY 26TH AUGUST

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Douglas Hall  v  Ringmahon Rgs, Moneygourney, 10.45am  (E.McNally, D.Coleman, C.Braganza)

Cobh Wanderers  v  Mayfield Utd, Old Church Park, 10.45am  (A.Buttimer, P.Braganza, M.O.Connell)

BEAMISH STOUT SENIOR 1ST DIVISION

Wilton Utd  v  St Mary’s, Pat Bowdren Park, 10.45am  (K.Callanan)

BEAMISH STOUT SENIOR 2ND DIVISION

Fermoy  v  Casement Celtic, Carrig Park, 10.45am  (D.Fogarty)

Kilworth Celtic  v  Bandon, Sheila Flynn Park, 10.45am  (J.Hennessy)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Ringmahon Rgs  v  College Corinthians, Ringmahon Park, 10.45am  (TBC)

Leeds  v  Everton, Leeds Park, 10.45am  (T.Kelleher)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Leeside  v  Blarney Utd, Leeside Park, 10.45am  (JP.Grey)

Park Utd  v  Fermoy, Brigown Park, 10.45am  (F.Murphy)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

Kilreen Celtic  v  Douglas Hall Ath, Murphy’s Farm, 10.45am  (R.O.Leary)

Midleton  v  Mayfield Utd, Knockgriffin Park, 10.45am  (P.McAuliffe)

Avondale Utd A  v  Youghal Utd, Avondale Park, 10.45am  (S.O.Flynn)


MONDAY 27th AUGUST

KEANE CUP 2nd ROUND

Midleton/Blarney Utd  v  Ballinhassig, Knockgriffin Park, 7.30pm  (G.Kelly) provisional


TUESDAY 28th AUGUST

KEANE CUP 2nd ROUND

Bandon/St Mary’s  v  Everton/Leeside, Venue & Time Later  (D.Coleman)

Rockmount/Kinsale  v  Leeds, Venue & Time Later  (K.Callanan)

Riverstown/Wilton Utd  v  Castleview/Carrigaline Utd, Venue Later, 6.30pm  (E.McNally)

Avondale Utd  v  College Corinthians/Fermoy, Avondale Park, 6.30pm  (S.O.Flynn)

Midleton/Blarney Utd  v  Ballinhassig, O’Shea Park, 7.30pm  (G.Kelly) provisional


WEDNESDAY 29th AUGUST

KEANE CUP 2nd ROUND

Mallow/Kilworth Celtic  v  Youghal Utd/Casement Celtic,  (T.Kelleher)

Ringmahon Rgs  v  Douglas Hall, Ringmahon Park, 7pm  (A.Buttimer)

Mayfield Utd/Park Utd  v  Cobh Wanderers, Venue Later, 6.30pm  (F.Murphy)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP 2nd ROUND

Cobh Wanderers  v  Douglas Hall Ath/Wilton Utd, Old Church Park, 6.30pm  (D.Fogarty)

Crosshaven/Midleton  v  Bandon/Tramore Ath, Venue & Time Later  (M.O.Connell)

St Mary’s/Douglas Hall  v  Cors Academicals/Carrigaline Utd A, Venue & Time Later  (C.Braganza)


THURSDAY 30th AUGUST

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE CUP 2nd ROUND

Passage/Glasheen  v  Ringmahon Rgs/Carrigaline Utd, Venue & Time Later  (R.O.Leary)

Leeds  v  College Corinthians/Everton Utd, Leeds Park, 6.30pm  (T.Kelleher)

Youghal Utd/Park Utd  v  Blarney Utd/Everton, Venue & Time Later  (C.Braganza)

Avondale Utd/Avondale Utd A  v  Fermoy, Avondale Park, 6.30pm  (K.Callanan)

Mayfield Utd/Ringmahon Rgs B  v  Kilreen Celtic/Leeside, Venue & Time Later  (P.McAuliffe)

Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.