Upcoming Events

Provisional Fixtures 5th -11th May   13/04/2017

Beamish Stout Munster Senior League Fixtures

Friday 5th May

(6.45pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Premier Division

Rockmount                        v             Mayfield Utd                     Rockmount Park 7.45pm

                                                                                                         (D.Coleman, T.Kelleher, T.McCarthy)

Beamish Stout Senior 1st Division

Carrigaline Utd                  v             Leeds                                   Ballea Park 7.45pm          (K.Callanan)

Beamish Stout Floodlit League  

Leeds                                   v             Ballincollig                          The Mardyke 7pm            (P.Braganza)

Wilton                                 v             Crofton Celtic                    The Mardyke 8pm              (K.O.Sullivan)

Ballinhassig                        v             Everton                               The Mardyke 9pm             (K.O.Sullivan)


Saturday 6th May

(3pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Premier Division

Cobh Wanderers               v             College Corinthians          Old Church Park

                                                                                                         (K.Callanan, R.Murphy, D.Kleir)

Beamish Stout Senior Cup Semi-Final  (Provisional)

U.C.C./Cobh Wanderers v             Midleton                             Venue Later                      

                                                                                                         (T.Long, E.Harte, J.O.Connor)

O’Connell Cup Quarter Final

St Mary’s                            v             Douglas Hall                       St Mary’s Park 2pm          (T.McCarthy)

Beamish Stout Senior 1st Division

Leeside                               v             Blarney Utd                        Leeside Park                      (J.McKell)

Beamish Stout Senior 2nd Division

Kinsale                                v             Ballincollig                          Madden Park                     (D.Coleman)

Glasheen                            v             Casement Celtic                Murphy’s Farm 2pm         (T.Kelleher)

Kilreen Celtic                     v             Fermoy                               Murohy’s Farm                   (R.Crean)

Mallow Utd                        v             Tramore Ath                      Town Park                           (T.Goggin)

Beamish Stout Junior Super Cup Quarter Final

St Mary’s                            v             Corinthians Acad              St Mary’s Park 4pm            (J.Walsh)

Beamish Stout Junior League 1

U.C.C. A                              v             Blarney Utd                        The Farm                            (P.McAuliffe)


Sunday 7th May

(10.45am KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior 1st Division

Everton                               v             Bandon                               Everton Park                      (G.Kelly)

Beamish Stout Junior Premier Division

Ringmahon Rgs                 v             College Corinthians          Ringmahon Park                (T.Long)

Ringmahon Rgs B              v             Douglas Hall                       Ringmahon Park 1pm      (R.Murphy)

Beamish Stout Junior League 1

Rockmount                        v             Cobh Wanderers               Rockmount Park               (J.Walsh)

Riverstown                         v             Passage                               G.A.C.A.                              (K.Szatkowski)

Beamish Stout Junior League 2

Casement Celtic                v             Ballincollig                          Casement Park                  (P.Hayes)

Wilton Utd                         v             Fermoy                               Pat Bowdren Park             (J.Hennesey)

Leeds                                   v             Mayfield Utd                     Leeds Park                          (A.Browne)


Monday 8th May

(6.45pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Junior Premier Division

Avondale Utd                    v             Carrigaline Utd                  Avondale Park                   (J.O.Connor)

Beamish Stout Floodlit League  

Douglas Hall                       v             Rockmount                        Moneygourney                  (M.Rajszczak)


Tuesday 9th May

(6.45pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Cup Quarter Final

Rockmount                        v             Avondale                          Rockmount Park 7.45pm  (R.Murphy)

O’Connell Cup Quarter Final

Ringmahon Rgs                 v             Mayfield Utd                     Ringmahon Park               (T.Long)

Pop Keller Cup Quarter Final

Tramore/Riverstown       v             Midleton/Kinsale              Venue Later                       (K.O.Sullivan)

Ballincollig                         v             Carrigaline                         The Landing Field             (D.Keeler)

Fermoy/Kilreen                 v             Bandon                              Venue Later                       (D.Kleir)

Ballinhassig/Leeside         v             Blarney Utd                      Venue Later                       (K.Callanan)


Wednesdsay 10th May

(6.45pm KO Unless Stated)

Beamish Stout Senior Premier Division

St Mary’s                            v             Castleview                         St Mary’s Park 7.30pm

                                                                                                         (D.Coleman, R.Crean, K.O.Sullivan)

John Hayes Cup Quarter Final

Fermoy                               v             Cobh Wanderers               Carrig Park                         (K.Szatkowski)

Passage                               v             Crosshaven                        Rockenham Park              (J.O.Connor)

Rockmount                        v             U.C.C. A                               Rockmount Park 7.30pm (T.Goggin)

Youghal Utd                       v             St Mary’s                            Adrath Park 7.30pm          (P.McAuliffe)


Thursday 11th May

(6.45pm KO Unless Stated)

O’Connell Cup Quarter Final

College Corinthians          v             Avondale                            Castletreasure                   (T.McCarthy)     





RTÉ Soccer News

25/04/2017 Chelsea have... Diego Costa ended his lean streak with a double as Premier League leaders Chelsea beat Southampton 4... read on
25/04/2017 McNamee magic... A sublime Barry McNamee free-kick earned Derry City a deserved point against Limerick, at Maginn Park... read on
25/04/2017 Ajax to rename... Ajax are planning to rename their stadium as the Johan Cruyff Arena.read on
25/04/2017 Ireland drawn... The Republic of Ireland women's team have been drawn alongside Norway, Netherlands, Slovakia and Northern... read on
25/04/2017 Cup win over... Callum McGregor revealed that scoring in Celtic's 2-0 Scottish Cup semi-final win over Rangers on Sunday... read on
25/04/2017 Bale to miss... Real Madrid winger Gareth Bale looks set to miss both legs of the Champions League semi-final against... read on