Upcoming Events

Fix/Res Fri 9th Nov - Tues 13th Nov   06/11/2018

FRIDAY 9TH NOVEMBER

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

Midleton  0 v  0 Cobh Wanderers, Knockgriffin Park, 7.30pm  (K.O.Sullivan, S.O.Flynn, J.Hennessy)

BEAMISH STOUT SENIOR 1ST DIVISION

St Mary’s  1 v  1 Carrigaline Utd, St Mary’s Park, 7.30pm  (K.Callanan)

BEAMISH STOUT SENIOR 2ND DIVISION

Youghal Utd  2 v  2 Kilworth Celtic, Adrath Park, 7.30pm  (JP.Grey)

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP 4TH ROUND

Blarney Utd 3  v 2 Buttervant, O’Shea Park, 7.30pm  (R.O.Leary)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Rockmount  OFF  Avondale Utd, Rockmount Park, 7.30pm  (D.Coleman)


**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.


SATURDAY 10th NOVEMBER

BEAMISH STOUT SENIOR PREMIER DIVISION

U.C.C. 0 v  1 Douglas Hall, The Mardyke, 2.30pm  (E.McNally, S.O.Flynn, D.Coleman)

Avondale Utd  1 v  0 College Corinthians, Avondale Park, 2pm  (G.Kelly, P.Braganza, J.Hennessy)

BEAMISH STOUT SENIOR 1ST DIVISION

Everton  5 v  2 Park Utd, Everton Park, 2pm  (T.Kelleher)

BEAMISH STOUT SENIOR 2nd DIVISION

Ballinhassig  0 v  0 Mallow Utd, Gortnaglougha, 2pm  (M.O.Connell)

Riverstown  OFF  Bandon, G.A.C.A, 2pm  (F.Murphy)                               

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

College Corinthians  2 v  2 U.C.C, Castletreasure, 2pm  (K.Callanan)

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP 4TH ROUND

Lakewood  2 v  1 Carrigaline Utd, Ovens, 2pm  (AUL)

Dunbar Celtic  0 v  4 Ringmahon Rgs, Deerpark Secondary School, 2pm  (AUL)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Passage 10 v  0 Everton Utd, Rockenham Park, 2pm  (C.Braganza)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

Bandon  OFF  Youghal Utd, Town Park, 2pm  (J.Walsh)

Midleton  OFF   Avondale Utd A, Knockgriffin Park, 7pm  (M.Rajszczak)


SUNDAY 11TH NOVEMBER

BEAMISH STOUT SENIOR 2nd DIVISION

Casement Celtic  OFF  Fermoy, Casement Park, 10.45am  (C.Braganza)

FAI NEW BALANCE JUNIOR CUP 4TH ROUND

Carrigaline Utd B 3 v 1 Cobh Wanderers, Ballea Park, 11.45am  (D.Fogarty)

Fermoy  OFF  Rathcoole, Carrig Park, 10.45am  (E.McNally)

BEAMISH STOUT JUNIOR PREMIER DIVISION

Everton 3 v 1 Leeds, Everton Park, 10.45am  (D.Coleman)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 1

Wilton Utd 3 v 4 Park Utd, Pat Bowdren Park, 10.45am  (M.O.Connell)

BEAMISH STOUT JUNIOR LEAGUE 2

Tramore Ath 9 v 4 U.C.C. Academicals, Tramore Park, 10.45am  (P.McAuliffe)


**Results (scores and scorers) must be returned by text asap after matches to Pat Quinn 086 8271900 and Barry Cotter 087 2276190.

Deadline: Friday/Midweek games 10 pm, Sat games 6pm, Sun morning games 1.30 pm, Sun afternoon games 5pm. Failure to notify the league with results will incur a fine as per rule 34 a.


MONDAY 12TH NOVEMBER

BEAMISH STOUT FLOODLIT

St Mary’s  0 v  1 Douglas Hall, Moneygourney, 7pm  (P.McAuliffe)

Cobh Wanderers 1 v 2 Ringmahon Rgs, Moneygourney, 8pm  (M.O.Connell)

Leeds  1 v 1 Rockmount, Leeds Park, 9pm  (M.O.Connell)


TUESDAY 13th NOVEMBER

MUNSTER SENIOR CUP 3RD ROUND

 Castleview  v  Rockmount, O’Sullivan Park, 7.30pm  (K.Callanan)