Keane and Junior league Cup Draw

Keane and Junior league Cup Draw

August 14, 2019


KEANE CUP

1st ROUND:  


1.    Ballinhassig                          v                      Lakewood Ath


2.    Wilton Utd                           v                      Blarney Utd


3.    Carrigtohill Utd                   v                      Youghal Utd


4.    Cobh Wanderers                v                      Ringmahon Rgs


5.    Leeds                                     v                      Riverstown


6.    Avondale Utd                      v                      Everton


7.    Douglas Hall                         v                      Casement Celtic


8.    Bandon                                  v                      Carrigaline Utd


9.     Kinsale                                  v                      Leeside


10. Castleview                           v                      Kilworth Celtic


11. Midleton                              v                      St Mary’s      


12. Rockmount


13. College Corinthians


14. Park Utd


15. Fermoy


16. Mayfield Utd


 


2nd ROUND:


A.    Midleton/St Mary’s                       v          Avondale Utd/Everton


B.    Ballinhassig/Lakewood                  v          Fermoy


C.    Rockmount                                       v          Kinsale/Leeside


D.    Cobh Wanderers/Ringmahon     v          Douglas Hall/Casement Celtic


E.    Park Utd                                            v          Leeds/Riverstown


F.    Castleview/Kilworth Celtic           v          College Corinthians


G.  Bandon/Carrigaline Utd               v          Mayfield Utd


H.    Carrigtohill Utd/Youghal Utd      v          Wilton Utd/Blarney Utd


 


QUARTER FINAL’S: 


1.                            A                     v                      G


2.                            D                     v                      H


3.                            C                      v                      B


4.                            E                      v                      F


 


SEMI FINAL’S:  


A.                    4                      v                      2


B.                    3                      v                      1




 


JUNIOR LEAGUE


1st ROUND:  


1.    Tramore Ath                        v                      Mayfield Utd


2.    Park Utd                                v                      Glasheen


3.    Douglas Hall Ath                 v                      Mallow Utd


4.    Blarney Utd                          v                      St Mary’s


5.    Riverstown                           v                      Ballinhassig


 


 


2nd ROUND:  


A.    Leeds                                     v                      Midleton


B.    College Corinthians            v                      Kilreen Celtic


C.    Everton                                  v                      Douglas Hall


D.    Fermoy                                  v                      Carrigaline Utd


E.    Avondale Utd                      v                      Park Utd/Glasheen


F.    Blarney Utd/St Mary’s      v                      Lakewood Ath


G.  Carrigaline Utd A                v                      Everton Utd


H.    Tramore/Mayfield Utd     v                      Wilton Utd


I.      Crosshaven                           v                      Carrigaline Utd B


J.      Bandon                                  v                      Douglas Hall Ath/Mallow Utd


K.    Passage                                 v                      Ringmahon Rgs


L.    Leeside                                  v                      Cobh Wanderers


M.  Ringmahon Rgs B               v                      Passage Utd


N.  Rockmount                           v                      Corinthians Academicals


O.  Carrigtohill Utd                   v                      Avondale Utd A


P.    Youghal Utd                         v                      Riverstown/Ballinhassig


 


 


3RD ROUND:


1.    College Cors/Kilreen Celtic.      v             Rockmount/Corinthians Acad


2.    Everton/Douglas Hall                 v             Leeds/Midleton


3.    Blarney/St Mary’s/Lakewood  v             Crosshaven/Carrigaline Utd B


4.    Leeside/Cobh Wanderers          v             Ringmahon Rgs B/Passage Utd


5.    Carrigtohill/Avondale A             v             Fermoy/Carrigaline Utd


6.    Youghal Utd/Riverstown           v             Avondale Utd/Park Utd/Glasheen


7.    Carrigaline Utd A/Everton Utd v            Passage/Ringmahon Rgs


8.    Bandon/Douglas Hall Ath/Mallow  v    Tramore/Mayfield Utd/Wilton Utd


 


QUARTER FINAL’S:


A.                            2                      v                      6


B.                            4                      v                      1


C.                            3                      v                      7


D.                            5                      v                      8


 


SEMI FINAL’S:


1.                            B                     v                      D


2.                            C                      v                      A