Munster Senior League Sen, Jun & Floodlit Centenary Cup Draws

Munster Senior League Sen, Jun & Floodlit Centenary Cup Draws

August 07, 2022

Beamish Stout Munster Senior League Centenary Cup  

 

Round 1 

Participant gets a bye : Kinsale 

Participant gets a bye : Riverstown 

Participant gets a bye : Mallow Utd 

Participant gets a bye : Carrigtwohill Utd 

Participant gets a bye : Kanturk 

Participant gets a bye : Avondale Utd 

Participant gets a bye : Rockmount 

Participant gets a bye : St Marys 

Participant gets a bye : Youghal Utd 

Participant gets a bye : Lakewood Ath 

Participant gets a bye : Wilton Utd 

Participant gets a bye : Casement Celtic 

Participant gets a bye : Passage 

Participant gets a bye : Everton 

Participant gets a bye : Ringmahon Rangers 

Participant gets a bye : Carrigaline Utd 

Participant gets a bye : Tramore Ath 

Participant gets a bye : Kilworth Celtic 

Participant gets a bye : Leeds 

Participant gets a bye : Blarney Utd 

Participant gets a bye : Cobh Wanderers 

Participant gets a bye : Castleview 

Participant gets a bye : Leeside 

Participant gets a bye : College Corinthians 

Participant gets a bye : Buttevant 

Participant gets a bye : Ballinhassig 

Participant gets a bye : Pearse Celtic 

Participant gets a bye : Fermoy 

Participant gets a bye : Midleton 

Participant gets a bye : Bandon

 

Match 1 : Mayfield Utd 3 vs 0 Macroom 

Match 2 : Douglas Hall 5 vs 1 Park Utd 

 

Round 2 

Match 3 : Ringmahon Rangers vs Pearse Celtic 

Match 4 : Casement Celtic 1 vs 2 Blarney Utd 

Match 5 : Youghal Utd vs Castleview 

Match 6 : Rockmount 3 vs 1 Leeds 

Match 7 : Ballinhassig vs Wilton Utd 

Match 8 : Everton vs Passage 

Match 9 : Avondale Utd vs Kilworth Celtic 

Match 10 : Winner of Match 1,Mayfield Utd vs Riverstown 

Match 11 : Fermoy vs Tramore Ath 

Match 12 : Cobh Wanderers vs Mallow Utd 

Match 13 : Midleton vs Leeside 

Match 14 : Buttevant vs Carrigaline Utd 

Match 15 : Bandon vs Kanturk 

Match 16 : Winner of Match 2, Douglas Hall vs Kinsale 

Match 17 : Carrigtwohill Utd 1 vs 5 Lakewood Ath 

Match 18 : St Marys vs College Corinthians 

 

Round 3 

Match 19 : Winner of Match 8 vs Winner of Match 9 

Match 20 : Winner of Match 6, Rockmount vs Winner of Match 10 

Match 21 : Winner of Match 3 vs Winner of Match 13 

Match 22 : Winner of Match 7 vs Winner of Match 4, Blarney Utd 

Match 23 : Winner of Match 17,Lakewood Ath  vs Winner of Match 18 

Match 24 : Winner of Match 5 vs Winner of Match 14 

Match 25 : Winner of Match 15 vs Winner of Match 11 

Match 26 : Winner of Match 12 vs Winner of Match 16 

 

Round 4 

Match 27 : Winner of Match 25 vs Winner of Match 22 

Match 28 : Winner of Match 19 vs Winner of Match 24 

Match 29 : Winner of Match 26 vs Winner of Match 23 

Match 30 : Winner of Match 21 vs Winner of Match 20 

 

Round 5 

Match 31 : Winner of Match 28 vs Winner of Match 30 

Match 32 : Winner of Match 29 vs Winner of Match 27 

 

Final 

Match 33 : Winner of Match 31 vs Winner of Match 32 


Beamish Stout Junior Centenary Cup 

 

Round 1 

Participant gets a bye : Blarney Utd A 

Participant gets a bye : Avondale Utd 

Participant gets a bye : Casement Celtic 

Participant gets a bye : Carrigaline Utd A 

Participant gets a bye : Riverstown 

Participant gets a bye : College Corinthians Ath  

Participant gets a bye : Fermoy 

Participant gets a bye : Blarney Utd  

Participant gets a bye : Midleton 

Participant gets a bye : Castleview 

Participant gets a bye : Everton 

Participant gets a bye : Innishvilla 

Participant gets a bye : Mayfield Utd 

Participant gets a bye : Crosshaven 

Participant gets a bye : Avondale Utd A 

Participant gets a bye : Wilton Utd 

Participant gets a bye : Ballincollig 

Participant gets a bye : Kilreen Celtic  

Participant gets a bye : Ringmahon Rangers 

Participant gets a bye : Kilreen Celtic B 

Participant gets a bye : College Corinthians  

Participant gets a bye : Douglas Hall

 

Match 1 : Carrigtwohill Utd 4 vs 1 Bandon 

Match 2 : Carrigaline Utd B 1 vs 2 Carrigaline Utd  

Match 3 : Lakewood Ath 8 vs 2 Leeds 

Match 4 : St Marys 3 vs 0 Ballinhassig 

Match 5 : Passage 9 vs 0 Midleton A 

Match 6 : Rockmount 1 vs 5 Cobh Wanderers 

Match 7 : Park Utd vs College Cors Acca 

Match 8 : Douglas Hall Ath 2 vs 1 Casement Celtic A 

Match 9 : Everton Utd 8 vs 1 Riverstown A 

Match 10 : Cobh Wanderers A 3 vs 5 Glasheen 

 

Round 2 

Match 11 : Winner of Match 9,Everton Utd  vs Kilreen Celtic  

Match 12 : Winner of Match 8, Douglas Hall Ath vs College Corinthians Ath  

Match 13 : Avondale Utd 3 vs 0 Douglas Hall 

Match 14 : Avondale Utd A vs Blarney Utd  

Match 15 : Riverstown vs Winner of Match 6, Rockmount 

Match 16 : Carrigaline Utd A vs Winner of Match 2,Carrigaline Utd  

Match 17 : Casement Celtic vs Winner of Match 4, St Marys 

Match 18 : Kilreen Celtic B vs Winner of Match 5,Passage 

Match 19 : Fermoy vs Winner of Match 1,  Carrigtwohill Utd 

Match 20 : Crosshaven 5 vs 1 Castleview 

Match 21 : Innishvilla vs College Corinthians  

Match 22 : Winner of Match 3,Lakewood Ath  vs Ballincollig 

Match 23 : Midleton vs Mayfield Utd 

Match 24 : Everton vs Ringmahon Rangers 

Match 25 : Wilton Utd vs Winner of Match 10, Glasheen 

Match 26 : Blarney Utd A vs Winner of Match 7 

 

Round 3 

Match 27 : Winner of Match 24 vs Winner of Match 15 

Match 28 : Winner of Match 19 vs Winner of Match 14 

Match 29 : Winner of Match 17 vs Winner of Match 21 

Match 30 : Winner of Match 23 vs Winner of Match 12 

Match 31 : Winner of Match 26 vs Winner of Match 25 

Match 32 : Winner of Match 22 vs Winner of Match 18 

Match 33 : Winner of Match 20,Crosshaven vs Winner of Match 13, Avondale Utd  

Match 34 : Winner of Match 11 vs Winner of Match 16 

 

Round 4 

Match 35 : Winner of Match 30 vs Winner of Match 32 

Match 36 : Winner of Match 33 vs Winner of Match 27 

Match 37 : Winner of Match 28 vs Winner of Match 31 

Match 38 : Winner of Match 34 vs Winner of Match 29 

 

Round 5 

Match 39 : Winner of Match 35 vs Winner of Match 37 

Match 40 : Winner of Match 38 vs Winner of Match 36 

 

Final 

Match 41 : Winner of Match 39 vs Winner of Match 40


 

Beamish Stout Floodlit League Centenary Cup 

 

Round 1 

Participant gets a bye : Mayfield Utd 

Participant gets a bye : Ballincollig 

Participant gets a bye : Crofton Celtic 


Match 1 : Rockmount vs Carrigtwohill Utd 

Match 2 : Cobh Wanderers vs Riverstown 

Match 3 : Ringmahon Rgs vs Tramore Ath 

Match 4 : Leeds vs Douglas Hall 

Match 5 : St Marys vs College Corinthians 

 

Round 2 

Match 6 : Crofton Celtic vs Winner of Match 2 

Match 7 : Winner of Match 5 vs Winner of Match 1 

Match 8 : Winner of Match 3 vs Winner of Match 4 

Match 9 : Mayfield Utd vs Ballincollig 

 

Round 3 

Match 10 : Winner of Match 8 vs Winner of Match 6 

Match 11 : Winner of Match 9 vs Winner of Match 7 

 

Final 

Match 12 : Winner of Match 11 vs Winner of Match 10