Provisional Fixtures Fri 2nd Oct - Tues 6th Oct

Provisional Fixtures Fri 2nd Oct - Tues 6th Oct

September 28, 2020

Beamish Stout Munster senior league Fixtures

Safer return to play and training update:

https://www.fai.ie/sites/default/files/atoms/files/Return%20to%20Play.pdf

https://www.fai.ie/sites/default/files/atoms/files/Return%20to%20Training.pdf

Grassroots Referees - Match Day Protocol .pdf

Q: ARE TEAM PHOTOGRAPHS ALLOWED? 

A: No, team photographs are strictly prohibited. HSE guidelines and the FAI’s Safer Return to Play Protocol state that 2 metres social distancing is strictly adhered to wherever possible. 


Beamish Stout Munster Senior League Fixtures

Friday 2nd October

(7.30pm Kick-Off Unless Stated)


Beamish Stout Senior Premier Division


Carrigaline Utd        v    Rockmount       Ballea Park 8pm

            (E. McNally, M. O’Connell, J. Hennessy)


Beamish Stout Senior 1st Division


Mayfield Utd          v          Everton                    Mayfield Park     (R. Murphy)

        

Beamish Stout Senior 2nd Division


Buttevant          v    Youghal Utd            Abbeyview 8pm    (D. Deady)

 

Beamish Stout Junior Premier Division


St Marys            v    Crosshaven              St Marys Park    (C. Sheehan)

Douglas Hall            v         Avondale Utd          Moneygourney     (A. McDonagh)    


Beamish Stout Junior League 1 


Midleton                 v           Wilton Utd               Knockgriffin    (V. Coonan)

Passage                   v           Park Utd                   Passage    (C. Braganza)


***Results and scorers, to be sent by text only, ASAP after games on the day of the match

 to 086 8271900, 6pm deadline for Sat/Sun games.

( no match report needed, no Whatsapp or phone calls accepted, Text only )

Home and away teams are responsible for returning results as per rule 34a


Saturday 3rd October

(3pm Kick-Off Unless Stated)


Keane Cup 2nd Round    


Douglas Hall           v            Midleton               Moneygourney     (E. McNally)


Beamish Stout Senior Premier Division


Cobh Wanderers   v    College Cors           Old Church Park    (A. McDonagh)

Ringmahon Rgs      v          Avondale Utd         Ringmahon Park    (R. Murphy)

UCC                          v          St Marys                  The Farm           (D. Deady)


Beamish Stout Senior 1st Division


Bandon               v    Blarney Utd           Town Park            (M. O’Connell)


Beamish Stout Senior 2nd Division


Casement Celtic        v    Kilworth            Casement Park    (C. Sheehan)

  

Beamish Stout Junior Premier Division


College Cors      v    Carrigaline Utd       Castletreasure    (D. Fogarty)    

Everton                     v    Ringmahon Rgs      Everton Park    (J. Mannix)


Beamish Stout Junior League 1


Carrigaline “2”         v         Fermoy                   Ballea Park        (D. Daunt)


Beamish Stout Junior League 3


Ballincollig                v            Innishvilla            The Landing Field    (D. Coleman)

Douglas Hall Ath       v         Macroom              Moneygourney  7.30pm (TBC)


***Results and scorers, to be sent by text only, ASAP after games on the day of the match

 to 086 8271900, 6pm deadline for Sat/Sun games.

( no match report needed, no Whatsapp or phone calls accepted, Text only )

Home and away teams are responsible for returning results as per rule 34a


Sunday 4th October

(10.45am Kick-Off Unless Stated)


Beamish Stout Senior 1st Division


Park Utd                 v           Castleview               Brigown Park    (K. O’Sullivan)

Kinsale                    v           Leeds                        Madden Park    (J. Mannix)

Leeside                    v          Ballinhassig              Leeside Park     (D. Deady)


Beamish Stout Senior 2nd Division


Carrigtwohill Utd   v            Macroom                Ballyadam        (R. Murphy)

Fermoy                    v            Pearse Celtic          Carrig Park        (V. Coonan)

Wilton Utd             v             Innishvilla               Lee Road        (D. Fogarty)

Tramore Ath           v            Lakewood Ath       Tramore Park      (J. Hennessy)

  

Beamish Stout Junior Premier Division


Leeds                       v             Leeside                     Leeds Park        (C. Braganza)


Beamish Stout Junior League 1


UCC                           v            Cobh Wanderers    The Farm        (A. McDonagh)

Everton Utd             v            Youghal Utd            Everton Park  (C. Sheehan)


Beamish Stout Junior League 2


Avondale Utd “A”   v            Carrigaline Utd “3” Avondale Park    (M. O’Connell)

Ballinhassig              v            Blarney Utd             Gortnalougha    (D. Daunt)

Bandon                     v            Lakewood Ath         Town Park          (T. Kelleher)

College Cors Acc     v            Kilreen Celtic           Castletreasure    (R. O’Gorman)

Glasheen                  v            Mayfield Utd           Murphys Farm    (G. Duffy)

Ucc Academics        v           Mallow Utd              The Farm              (JP Grey)


Beamish Stout Junior League 3


Pearse Celtic            v            Glashhen “B”           Leghnamore       (P. Buckley)

Kilreen “B”               v             Carrigtwohill Utd    Murphys Farm    (D. O’Sullivan)

Riverstown                v         Casement Celtic        GACA                    (TBC)

Crosshaven “B”       v             Carrigaline “4”        Camden                (TBC)   


 

***Results and scorers, to be sent by text only, ASAP after games on the day of the match

 to 086 8271900, 6pm deadline for Sat/Sun games.

( no match report needed, no Whatsapp or phone calls accepted, Text only )

Home and away teams are responsible for returning results as per rule 34a


Monday 5th October


Beamish Stout Floodlit League


Wilton Utd        v    College Cors        Mayfield Park 6.45pm    (E. McNally)

Cobh Wanderers    v    Crofton Celtic    Mayfield Park 8pm    (R. Murphy)

Leeds            v    Rockmount        Mayfield Park 9.15pm          (R. Murphy)


***Results and scorers, to be sent by text only, ASAP after games on the day of the match

 to 086 8271900, 6pm deadline for Sat/Sun games.

( no match report needed, no Whatsapp or phone calls accepted, Text only )

Home and away teams are responsible for returning results as per rule 34a


Tuesday 6th October

(7.30pm Kick Off)


Beamish Stout Senior Premier Division


Rockmount              v             Douglas Hall             Rockmount Park

            (M. O’Connell, D. Deady, J. Hennessy)

Midleton                  v             UCC                            Knockgriffin      

            (D. Fogarty, V. Coonan, R. Murphy)



***Results and scorers, to be sent by text only, ASAP after games on the day of the match

 to 086 8271900, 6pm deadline for Sat/Sun games.

( no match report needed, no Whatsapp or phone calls accepted, Text only )

Home and away teams are responsible for returning results as per rule 34a