Results Thurs 16th - Mon 20th Sept

Results Thurs 16th - Mon 20th Sept

September 16, 2021

July 9th 2021  Return to Train/Play update

https://www.fai.ie/sites/default/files/atoms/files/Grassroots%20Return%20to%20Train%20%26%20Play%20Protocol%20-%20July%209th%202021_0.pdf

Grassroots Referees - Match Day Protocol .pdf



Beamish Stout Munster Senior League 

A reminder to ALL clubs as we head into this weekends games.
THE USE OF DRESSING ROOMS IS PRESENTLY PROHIBITED.
Arrive in your gear ready to play.
All pre match and half time team meetings should  take place on pitch.
Please observe and obey all COVID-19 signage.


 

Thursday 16th September 

(7.45pm Kick-Off) 

Beamish Stout Junior 1st Division 

Youghal Utd    4    v  1 Blarney Utd  Ardrath Pk     (L.Keating) 

 

Friday 17th September 

(7.45pm Kick-Off) 

Beamish Stout Senior Premier Division 

Midleton            4   v  3  Carrigaline Utd  Knockgriffen  (R.Murphy) 

Beamish Stout Senior 1st Division 

Mayfield            2    v  0   Kinsale   Mayfield Pk       (R.O’Leary) 

Beamish Stout Senior 3rDivision 

Youghal Utd    3      v   0  Macroom     Ardrath Pk      (D.Fogarty) 

Buttevant          0    v  3   Kilworth         Abbeyview    (A.Buttimer) 

 

Beamish Stout Junior Premier Division 

Douglas Hall      0   v  3    Avondale Utd         Moneygourney  (D.Deady) 

St.Marys            3    v  4   Ringmahon Rgs      St.Marys Pk    (M.O’Connell) 

Carrigaline Utd  3   v  0   Everton                    Ballea Pk           (E.McNally) 

Beamish Stout Junior 1st Division 

Passage              8    v  3   Fermoy                 Rockenham Pk    (C.Sheehan) 

 

Saturday 18th September 

(3pm Kick-Off Unless Stated) 

FAI Centenary Intermediate Cup 1st Round 

UCC                    1    v   2   Rockmount   The Farm 2pm  (D.Fogarty 

 

Beamish Stout Senior Premier Division 

College Cors     1    v   2   Cobh Wanderers Castletreasure  (E.McNally) 

Douglas Hall     0    v   0   St.Marys       Moneygourney     (A.McDonagh) 

Beamish Stout Senior 1st Division 

Blarney Utd    3      v  1    Leeside         O’Shea Pk          (M.O’Connell) 

Bandon            0      v  0   Everton         Town Pk            (P.Buckley)  

Beamish Stout Senior 2nd Division 

Fermoy                 0  v  1   Tramore Ath    Carrig Pk      (A.Buttimer) 

Casement Celtic  0 v  2   Carrigtwohill  Casement Pk  (L.Keating) 

Lakewood Ath    0  v   2  Pearse Celtic  Ovens              (D.O’Sullivan 

 

Beamish Stout Junior 2nd Division 

Carrigaline B     5    v  1   Park Utd     Bellea Pk        (R.Murphy) 

Beamish Stout Junior 3rd Division 

Ballincollig      1      v    3  Carrigaline C    Landing Field2pm  (D.Daunt) 

Beamish Stout Junior 4th Division 

Castleview        3    v  4    College Cors Ath   O’Sullivan Pk        (R.O’Leary) 

Blarney (2)        2    v  2    Bandon          O’Shea Pk 5.30pm (M.O’Connell) 

 

Sunday 19th September 

(10.45am Kick-Off Unless Stated) 

Beamish Stout Senior 3rd Division 

Mallow            1      v   4    Passage     Town Pk             (D.Daunt) 

 

Beamish Stout Junior Premier Division 

College Cors     5     v   0    Leeside    Castletreasure      (C.Sheehan) 

Leeds                 2     v   2    Crosshaven  Leeds Pk           (R.Murphy) 

Beamish Stout Junior 1st Division 

Wilton Utd        1     v   5    Midleton        Lee Rd           (A.Buttimer) 

Everton Utd       2     v  3    Carrigaline A  Everton Pk   (R.O’Leary) 

UCC                    1      v  0    Cobh Wanderers  The Farm (M.O’Connell) 

Beamish Stout Junior 2nd Division 

College Cors Acca  0 v  5    UCC Acca   Castletreasure     (A.McDonagh) 

Lakewood Ath    4    v  1    Avondale Utd A  Ovens 2pm  (P.Buckley) 

Beamish Stout Junior 3rd Division 

Pearse Celtic     0      v  5    Casement Celtic  Leghnamore   (E.McNally) 

Riverstown       3      v   2   Douglas Hall Ath   GACA            (P.Buckley) 

Macroom         3       v   1   Innishvilla        Muirrys Field    (D.O’Sullivan) 

Beamish Stout Junior 4th Division 

Cobh Wanderers (2)    2 v  2    Midleton (2)   Colaiste Muire      (D.Fogarty) 

 

Monday 20th September 

(7.45pm Kick-Off) 

Beamish Stout Senior 1st Division 

Leeds                      v       Castleview     O’Sullivan Pk         (D.Deady) 



***Results and scorers, to be sent by text only, ASAP after games on the day of the match

 to result coordinator 086 8271900 and fix sec 086 0670380.

 6pm deadline for Sat and Sun evening games, 2pm for Sun morning games.

( no match report needed, no Whatsapp or phone calls accepted, Text only )

Home and away teams are responsible for returning results as per rule 34a