Fixtures Friday 1st March - Tuesday 5th March

Fixtures Friday 1st March - Tuesday 5th March

February 26, 2024

(Get "FAI Connect" on the App Store for MSL Fixtures, Results, FAI Football, etc). 

Click on "League Fixtures" and / or "League Results" on MSL website for MSL League Fixtures and Results.

Whether at Home and away, text results and scorers to: 

Results coordinator Pat Quinn 086 8271900, 

AND Fixtures secretary Shane O'Flynn 086 0670380

immediately after each game. (Text only)


Friday 1st March 7.45 (unless stated)

 

Beamish Stout Senior Premier Division

Douglas Hall 2 v 1 Cobh Wanderers

Carrigaline Utd 0 v 2 Rockmount


Beamish Stout Senior 1st Division

Everton OFF Leeds

Youghal Utd OFF Wilton Utd


Beamish Stout Junior Premier Division

Blarney Utd OFF Crosshaven 8pm

 

Beamish Stout Junior 3rd Division

Rockmount OFF Ringmahon Rgs A

 

 

Saturday 2nd March 2pm (unless stated)


Beamish Stout Senior Premier Division

College Corinthians 1 v 0 Avondale Utd


Beamish Stout Senior 1st Division

Kanturk OFF Mayfield Utd

Castleview 2 v 4 Riverstown

Blarney Utd OFF St. Mary’s

 

Beamish Stout Senior 2nd Division

Ballinhassig OFF Lakewood Ath

Macroom OFF Tramore Ath


Beamish Stout Junior Premier Division

Ringmahon Rgs 2 v 0 College Corinthians

Wilton Utd OFF Avondale Utd

 

Beamish Stout Junior 1st Division

Riverstown 5  v 1 Cobh Wanderers

 

Beamish Stout Junior 2nd Division

Ballincollig 0 v 5 Avondale Utd


Beamish Stout Junior 3rd Division

Temple Utd 3 v 0 Midleton


Beamish Stout Junior 4th Division

Youghal Utd OFF Lakewood Ath A 5.30pm


 

 Sunday 3rd March 10.45am (unless stated)

Donie Forde Trophy Final

Midleton 1 v 2 Ringmahon Rangers

Turners Cross 11am.

Beamish Stout Senior Premier Division

UCC 3 v 3 Bandon


Beamish Stout Senior 2nd Division

Carrigtwohill Utd 2 v 1 Park Utd

 

Beamish Stout Junior 1st Division

Glasheen 0 v 5 UCC Academicals

 Kilworth Celtic v Douglas Hall Ath 2.30pm


Beamish Stout Junior 2nd Division

Casement Celtic 1 v 3 Fermoy

 

Beamish Stout Junior 3rd Division

Riverstown A 0 v 2 Castleview

College Cors Ath 2 v 2 Bandon


Beamish Stout Junior 4th Division

Douglas Hall Wanderers v Pearse Celtic 2.45pm

 

Monday 4th March

 

Beamish Stout Floodlit League

Leeside v Crofton Celtic 7pm

Rockmount v Ballincollig 8pm

St. Mary’s v Douglas Hall 9pm


Tuesday 5th March

Rockmount v Douglas Hall 7.45pm

--------------------------------------------------------------

Whether at Home and away, text results and scorers to: 

Results coordinator Pat Quinn 086 8271900, 

AND Fixtures secretary Shane O'Flynn 086 0670380

immediately after each game. (Text only)