MUNSTER JUNIOR CUP & Shield
home / MUNSTER JUNIOR CUP & Shield
home / MUNSTER JUNIOR CUP & Shield
Avondale Utd | MUNSTER SENIOR LEAGUE | ||||
Blarney Utd | McCARTHY INSURANCE GROUP MUNSTER JUNIOR CUP 23/24 | ||||
Carrigaline Utd | |||||
Carrigaline Utd B | |||||
Cobh Wanderers | 1st Round Draw | ||||
College Corinthains | Midleton FC A | 0 v 2 | Riverstown FC | ||
Crosshaven AFC | College Corinthains | 3 v 0 | UCC Academicals | ||
Douglas Hall AFC | |||||
Douglas Hall Athletic | |||||
Everton AFC | |||||
Everton United | |||||
Glasheen AFC | 2nd Round Draw | ||||
Kilworth Celtic | Leeds AFC | 1 v 2 | Ringmahon Rangers | ||
Leeds AFC | Cobh Wanderers | 1 v 1 4 pens 2 | Riverstown FC | ||
Midleton FC A | Crosshaven AFC | 4 v 0 | Youghal Utd | ||
Pasage AFC | Douglas Hall Athletic | 3 v 1 | Kilworth Celtic | ||
Ringmahon Rangers | Tramore Ath | 0 v 1 | Carrigaline Utd B | ||
Riverstown FC | Wilton Utd | 2 v 3 | Everton AFC | ||
Tramore Ath | Everton United | 0 v 4 | Blarney Utd | ||
UCC Academicals | Carrigaline Utd | 8 v 1 | Pasage AFC | ||
Wilton Utd | Avondale Utd | 1 v 3 | College Corinthains | ||
Youghal Utd | Glasheen AFC | 0 v 4 | Douglas Hall AFC | ||
3rd Round Draw | |||||
0 v 2 | |||||
3 v 1 | |||||
2 v 4 | |||||
3 v 5 | |||||
1 v 3 | |||||
1st Round games to be played on or before weekending 17th September | |||||
2nd Round games to be played on or before weekending 8th October | |||||
3rd Round games to be played on or before 29th October | |||||
4th Round (open round - last 32) games to be played on or before weekending 12th November |
RD 4
Village 0 - 4 Blarney Utd
College Cors 0 - 2 Killarney Celtic
Douglas Hall 2 - 1 Hyde Ranger
Castleview AUL 2 - 0 Douglas Hall Ath
RD 5
Balrney Utd 0 - 2 Clonmel Celtic
Peake Villa 4 - 1 Ringmahon Rgs
Togher Celtic 2 - 1 Douglas Hall
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 | Avondale Utd | MUNSTER SENIOR LEAGUE | |||
2 | Ballincollig AFC | McCARTHY INSURANCE GROUP MUNSTER JUNIOR SHIELD 23/24 | |||
3 | Ballinhassig AFC | ||||
4 | Bandon AFC | ||||
5 | Carrigtwohill Utd | ||||
6 | Castleview | ||||
7 | Crosshaven AFC | ||||
8 | Cobh Wanderers | ||||
9 | Corinthians Academicals | 2nd Round Draw | |||
10 | Corinthians Athletic | 1 | Fermoy FC 2 | v | Ringmahon Rangers A 9 |
11 | Douglas Hall Wanderers | 2 | Ballinhassig AFC 2 | v | Leeside United 2 - aet - 5 pens 6 |
12 | Fermoy FC | 3 | Lakewood Athletic 2 | v | Rockmount AFC 0 |
13 | Lakewood Athletic | 4 | Douglas Hall Wanderers 0 | v | Castleview 8 |
14 | Lakewood Athletic A | 5 | Midleton FC B 4 | v | Mayfield Utd 4 - aet - 4 pens 5 |
15 | Leeds AFC | 6 | Lakewood Athletic A 4 | v | Ballincollig AFC 5 |
16 | Leeside United | 7 | Bandon AFC 0 | v | Riverstown FC A 1 |
17 | Mayfield Utd | 8 | Avondale Utd 7 | v | Carrigtwohill Utd 1 |
18 | Midleton FC B | 9 | Youghal Utd 1 | v | Corinthians Academicals 0 |
19 | Ringmahon Rangers | 10 | Temple Utd FC 1 | v | Leeds AFC 0 |
20 | Riverstown FC A | 11 | Corinthians Athletic 2 | v | St Mary's 1 |
21 | Rockmount AFC | 12 | Crosshaven A 3 | v | Cobh Wanderers 5 |
22 | St Mary's | ||||
23 | Temple Utd FC | ||||
24 | Youghal Utd | ||||
3rd Round Draw | |||||
1 | Temple Utd FC 1 | v | Riverstown FC A 0 | ||
2 | Cobh Wanderers | v | Corinthians Athletic | ||
3 | Ballincollig AFC 1 | v | Avondale Utd 3 | ||
4 | Leeside United 0 | v | Castleview 5 | ||
5 | Lakewood Athletic 3 6 Mayfield Utd 2 | v v | Youghal Utd 0 Ringmahon Rangers A 8 |
Rd 4
Lakewood Ath 1 - 3 Ringmahon Rgs A
Los Zarcos 3 - 2 College Cors
Castleview 1 - 2 Pike B aet
Temple Utd 2 - 4 Southend
Carrick 1 - 2 Avondale Utd A
Rd 5
Ringmahon Rgs A 4 - 3 Regional Utd B aet
Pike Rovers 0 - 2 Avondale Utd A
Quarter Final:
Ringmahon Rangers A 1 - 0 Southend Utd
Avondale Utd 1 - 4 Aisling Annacotty D
Semi Final:
Ringmahon Rangers A 1 v 2 Aisling Annacotty D
Manus Celtic 0 v 1 Ballynanty Rovers B